Matematik ve Bilgisayar Kulübü

Mezun Buluşması

Başlangıç Tarihi 11 Kasım 2017 11:00
Bitiş Tarihi 11 Kasım 2017 15:00
Yer Üsküdar Hollywood City
Etkinlik Türü Söyleşi
Katılım Türü Herkese Açık

Yazılım,finans ve akademi dünyasından davet ettiğimiz "MBK Mezun Buluşmaları"nın 6 saygın İTÜ Matematik Mühendisliği mezunu ile bir araya gelip iş hayatınızı kolaylaştıracak tecrübelerini size aktaracak ve merak ettiklerinizi cevaplamak için sizleri bekliyor olacağız.

MEZUNLARIMIZ

1) Mehmet Orhun Özbay
Antalya Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesinden 2006 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 2011 senesinde Lisans derecesi ile mezun oldu. Üniversitedeyken Rock Kulübü Başkanlığını üstlendi. Mezun olduktan sonra son sınıfta staj yaptığı Borusan EnBW Enerji şirketinde Bilgi İşlem Uzmanı olarak 4 sene görev yaptı. Askerlik görevi nedeniyle ayrıldığı işinden sonra 2 senedir Danone Nutricia Early Life Nutrition şirketinde İş Sistem Analisti olarak görevini sürdürmektedir. Bölümümüz mezunlarından Özge Öncü Özbay ile evlidir.

2) Özge Öncü Özbay
İstanbul Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesinden 2006 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 2011 senesinde Lisans derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra İnnova Bilişim, Turkcell Global Bilgi ve Global Kapital Group şirketlerinde 5 sene Yazılım Test Mühendisi olarak görev yaptı. Şu anda Hepsiburada.com şirketinde Yazılım Kalite Güvencesi Mühendisi olarak görev yapmaktadır. Bölümümüz mezunlarından Mehmet Orhun Özbay ile evlidir.

3) Evrim Üretürk Yetişmiş
İstanbul Üsküdar Kız Lisesinden 1983 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 1987 senesinde Lisans derecesi ile ikinci mezun oldu. 3 seneyi aşkın bir süre ile Teletaş Telekomünikasyon T.A.Ş. şirketinde Sistem Analisti olarak çalıştı. Öte yandan 1990 senesinde Matematik Mühendisliği bölümünün Sistem Analizi programından Yüksek Lisans derecesi ile mezun oldu. Ardından 21 sene Yapı Kredi Bankasında Uygulama Mimarı-Proje Müdürü ile Ticari ve Kurumsal CRM Müdürü olarak çalıştı. 1 sene INTELLICA şirketinde Genel Müdür olarak görev yaptıktan sonra, kurucusu olduğu BE1 Consultancy şirketinde Genel Müdür görevini sürdürmektedir. Bölümümüz mezunlarından Bahattin Yetişmiş ile evli olup Can isminde oğulları vardır.

4) Bahattin Yetişmiş
İstanbul Şehremini Lisesinden 1983 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 1987 senesinde Lisans derecesi ile mezun oldu. 8 sene Türk Ticaret Bankası, VakıfBank ve Pamukbank şirketlerinde Sistem Programcısı olarak çalıştı. 10 sene Yapı Kredi Bankasında Kurumsal Mimari Yöneticisi, 5 sene Akbank'ta Genel Müdür Yardımcısı, 1 sene Microsoft Türkiye'de Ana Platform Uzmanı olarak çalıştı. Şu anda IBM Türkiye'de Müşteri Teknik Mimarı olarak görevini sürdürmektedir. Bölümümüz mezunlarından Evrim Üretürk Yetişmiş ile evli olup Can isminde oğulları vardır

5) Yasin Serdar Çalık
İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinden 2006 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 2011 senesinde Lisans derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra Huawei şirketinde Yazılım Mühendisi olarak çalıştı. Askerlik görevi nedeniyle ayrıldığı işinden sonra Türk Hava Yolları T.A.Ş. şirketinde pilotluk eğitimini tamamladı. Halen aynı şirkette pilotluk görevini sürdürmektedir.

6) Gökhan Göksu
İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesinden 2006 senesinde mezun olduktan sonra girmiş olduğu Matematik Mühendisliği bölümünden 2011 senesinde Lisans derecesi mezun oldu. Mezun olduktan 1 sene Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş. şirketinde Arama Motoru Reklamcılığı Uzmanı olarak çalıştı. Ardından Fizik Mühendisliği bölümünde Yandal eğitimini tamamladı. Matematik Mühendislik bölümünde başlamış olduğu doktora eğitimine devam etmekte olup aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.

Detaylar ve sorularınız için iletişim:
Atalay Ege : 0554 399 68 80

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

İTÜ MBK Tanışma Kahvesi

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

2022 Girişliler Buluşması

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

MBK Kariyer Fest

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

Akıl Oyunları

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

Tanışma Kahvesi