Pars Roket Grubu ve Pars Roket Grubu

Pars Roket Grubu Takım Arkadaşı Arıyor

Başlangıç Tarihi 04 Ekim 2013 16:30
Yer TAV Konferans Salonu
Etkinlik Türü Toplantı
Etkinlik Sorumlusu Pars Roket Grubu
İletişim https://www.facebook.com/PARSROKET

Detaylı bilgi için resmi sayfa:
https://www.facebook.com/PARSROKET

PARS ROKET GRUBU TAKIM ARKADAŞLARINI ARIYOR!


2012 yılının Mayıs ayında toplanmış ve çalışmalarına başlamış olan bir gruptur. Şu anda 30’ten fazla öğrenciden oluşan grup, 9 farklı mühendislik disiplininden eğitim gören üyelere sahiptir.
Hedefimiz Türkiye’de düşük itkiden yüksek itkiye kadar tamamen yerli üretim ve özgün tasarım katı ve hibrit yakıt motoru üretebilmektir. Ayrıca yapısal anlamda yeni roket sistemleri denemek ve elektronik alt sistemleri tasarlamaktır. 
Hedeflerimizi gerçekleştirmek için grubumuz 5 ayrı koldan yürütülmektedir. Bunlar; Yapısal, Katı Yakıtlı Roket Motoru, Karma(hibrit) Roket Motoru, Elektronik Sistemler ve AR-GE Ekipleri’dir.

4 Ekim 2013 tarihinde İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi TAV Konferans Salonunda olacak olan etkinliğimize katılarak PARS Ailesi ve başvuru hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Siz de kendinizi yukarda belirttiğimiz ekiplerden birinde geliştirmek istiyor, yeni başarılara imza atarken grubumuzda yer almayı arzuluyorsanız aşağıdaki linkten başvuru formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz…

http://www.emailmeform.com/builder/form/7WDT1760el


(Sunumdan sonra kalan arkadaşlarımızla October Sky(Ekim Düşü) filmini izleyeceğiz.
Film Özeti: Coalwood adlı kasabada yaşayan Homer Hickam adlı gencin ilerde baba mesleği olan madenciliği yapmaktan başka seçeneği yok gibidir. Fakat 1957 Ekim'inde Sputnik adlı uydunun uzaya fırlatılmasıyla Homer roketlere ve bunların nasıl yapıldığına büyük ilgi duyar. Üç arkadaşı ile deneme yanılma yoluyla bazı denemeler yapmaya karar verir.Kasabada başta babası olmak üzere herkes bunun bir saçmalık olduğunu düşünmektedir. Sadece bir lise öğretmeni onların çabalarını ve emeklerine saygı gösterir ve Ulusal Bilim Yarışmasında büyük ödülü alabileceklerine onları inandırır.)

Pars Roket Grubu ve Pars Roket Grubu

Tanıtım Organizasyonu

Pars Roket Grubu ve Pars Roket Grubu

FMRC Fluid Mechanics Research Seminer Series - Advanced Hybrid Rockets